News | Contact Us | Membership | Events | Results | Competitor Info | Sponsors

2012 Results > 2012 Gorilla Jack Provincial Championships Photos

Women's Figure
Figures Short Class
Figure Short
1st - Vaneethy Tumolva
2nd - Lisa Falvo Cabral
3rd - Nerissa Walton
Figures Medium Class
Figure Medium
1st - Kelly Tufford
2nd - Cheryl Zealand
3rd - Melissa Nero
Figures Medium Tall Class
Figure Medium Tall
1st - Carmen Dignazio
2nd - Stacey Lobb
3rd - Sandra Chomyn
Figures Tall Class
Figure Tall
1st - Michelle Jacobson
2nd - Erin Stuart
Figures Master Class
Figure Master
1st - Carmen Dignazio
2nd - Michelle Jacobson
3rd - Stacey Lobb
Figures Master Class
Figure Grandmaster
1st - Sandra Chomyn
2nd - Ladine Moldenhauer
Figures Tall Class
Figure Overall
Vaneethy Tumolva


Women's Fitness

Fitness Short
1st - Kathryn White
Fitness Tall Class
Fitness Tall
1st - Kimberly Bell
2nd - Chrystal Veroba
3rd - Kelly Pabuaya
Fitness Best Routine
Fitness Master
1st - Kimberly Bell
2nd - Chrystal Veroba
3rd - Kelly Pabuaya

Fitness Best Routine
Kimberly Bell
Fitness Tall Class
Fitness Overall
Kimberly Bell


Women's Bodybuilding
Master Class
Master Women
1st - Lorraine Handley
2nd - Lynn Graboski
Lightweight Class
Heavyweight Women
1st - Lorraine Handley
2nd - Rachel Sedor
3rd - Lynn Graboski














Best Poser
Rachel Sedor

Overall
Lorraine Handley
   


Women's Physique
Short
Physique Short
1st - Sheri McKnight
Tall
Physique Tall
1st - Janice Moore
2nd - Lee Anne Herderson
Short
Overall
Sheri McKnight


Women's Bikini
Short
Bikini Short
1st - Karen Pham
2nd - Erin Boily
Tall
Bikini Medium
1st - Kimberly Ho
2nd - Melissa Hadden
3rd - Katrina Desrochers
Short
Bikini Medium Tall
1st - Rebecca Ricard
2nd - Amanda Laing
3rd - Sandra Charron
Short
Bikini Tall
1st - Jenn Daneale Cetkovski
2nd - Lindsay Buus
3rd - Ola Luczkanin-Hunter
Short
Bikini Masters
1st - Dorota Collins
2nd - Sandra Charron
Short
Overall
Rebecca Ricard
 


Men's Bodybuilding
Junior
Junior
1st - Davis Gilbert
Grandmaster
Grandmaster
1st - Bob Ratushniak
2nd - Allan Harding
3rd - Greg Decorby
Master
Master
1st - Danny Lawson
2nd - Blair Rutkowski
3rd - Darrin Bailey
Bantamweight
Bantamweight
1st - Ryan Block
2nd - Darren Pacle
3rd - Buford Morris
Lightweight
Lightweight
1st - Jonathan Chong
2nd - Daneiel Sorokowski
3rd - Brian Forsythe
Welterweight
Welterweight
1st - Darrin Bailey
2nd -Reuben Doerksen
3rd - Ainsley Dyson
Light Middleweight
Light Middleweight
1st - Humberto Kauffmann
2nd - Davis Gilbert
Middleweight
Middleweight
1st - Terry Dzaga
2nd - Brett Wilson
3rd - Danny Kustra
Light Heavyweight
Light Heavyweight
1st - Danny Lawson
2nd - Grant Reid
3rd - Kevin Muth
Light Heavyweight
Heavyweight
1st - Greg Davis
2nd - Curtis Trudeau
3rd - Ian Birchall
Super Heavyweight
Super Heavyweight
1st - Johnny Hewitt
Light Heavyweight
Best Poser
Darrin Bailey
Light Heavyweight
Overall
Danny Lawson


Men's Physique
Short
Physique Short
1st - James Male
2nd - Brian Duaqui
Tall
Physique Tall
1st - Craig Franczyk
2nd - Steven Roy
Tall
Overall
Craig Franczyk


Other Awards
Short
Mass Meltdown Award
Rebecca Ricard
Tall
Mutant Award
Danny Lawson
Short
Mike Mckee Award
Carrie Carriere
Short
Gorilla Jack Most Improved
Carmen Dignazio
Tall
Vegas Trip Finalists
Tall
Vegas Trip Winner
Sheri McKnight

Photos are courtesy from Manitoba Muscle
To any competitor who forgot to sign up for the onstage picture package during the weigh-in but still wants to buy one, you can drop an email with your full name and competitor number to manitobamuscle@mts.net and we'll see what we have available.

 
   
©Manitoba Amateur Bodybuilding Association
Join us on Facebook
Join us on Facebook